A Házsongárd név valószínűleg a Hasen garden-ből alakult ki. Egy érdekes adat:D
A temető nagyon nagy, iszonyat sok sír található benne, így felér egy geocachinggel a nagy magyarok sírjának megkeresése. Ráadásul nagyon kicsi hely van a sírok között, így több száz éves sírokon mászkáltam, kicsit féltem is, hogy belesek valahová. A temető egy dombon van, és tele van fákkal, nagyon csendes, szóval megvan a hangulata.
Vannak nagyon érdekes sírfeliratok, amelyek a régi nyelvet tükrözik, teszek be kettő képet erről.
Az első nem nagyon látszik, ezt leírom: "Zord sziklák közt bérczek ormán a vadakkal harczra keltem: s egy szelíd galamb halálán mégis megtőrt szívem-lelkem
Galamb szelíd nőm sírjára sohajtás közt hulla könnyem szerelmed népem hazája tartá csak a lelket bennem
Most teljesűl ohajtásom itt nyugszom hű társam mellett s lelkem boldog lesz ha látom felvirulva nemzetemet."
Számomra érdekes, hogy a gyermekként meghalóknál a becenevek kerültek a sírra, igy például Gyulukánál. Elég félelmetes nekem ez a kép is.
Megtaláltam több híres magyarnak is a sírját, Dsida Jenőét és Reményik Sándorét mutatom képen is.
Még itt nyugszik Apáczai Csere János, Szilágyi Domokos, Szenczi Molnár Albert, Jósika Miklós, és még nagyon sokan. A temető bejáratánál van egy térkép, és azon több, mint 100 név fel van sorolva. Természetesen én ezt akkor vettem észre, mikor már végeztem:), de így is sok sírt láttam.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.